Solidarność murem za MPK. Apeluje o to samo do kielczan

Data publikacji: 08.08.2017 15:16
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
MPK Kielce wzbogaciło się o nowe autobusy Solaris.

MPK Kielce wzbogaciło się o nowe autobusy Solaris.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Świętokrzyska "Solidarność" wyraża zaniepokojenie sytuacją związaną z przetargiem na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Zarząd Regionu związku wydał oświadczenie w tej sprawie. W piśmie czytamy, że związkowcy z niepokojem śledzą "próby przejęcia lokalnej komunikacji miejskiej przez firmę o nierozpoznanych, bo ukrytych standardach".

Działacze "Solidarności" zwraca uwagę, że kieleckie MPK cieszy się niekwestionowanym prestiżem. Dowodem na to są: certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" i status najlepszego przewoźnika komunikacji miejskiej, nadany przez pismo samorządowców "Wspólnota". Spółka spełnia wszelkie standardy, stawiane przedsiębiorstwu przez władze miasta i mieszkańców Kielc oraz ościennych miejscowości - napisano. Związkowcy podkreślają, że MPK jest zarejestrowane w Kielcach, a w związku z tym płaci podatki lokalnemu samorządowi. Jest też stabilnym miejscem zatrudnienia dla ponad 600 rodzin.

"Ewentualna przegrana MPK jest przegraną dla całego miasta"- stwierdzono w oświadczeniu Zarządu Regionu NSZZ "Solidarności". Związkowcy apelują również do kielczan o wspieranie rodzimej firmy.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wciąż nie rozstrzygnął, kto będzie woził kielczan po 1 stycznia 2018 roku. Do przetargu poza MPK stanęła firma Michalczewski, która zaoferowała niższą cenę nie precyzując jednak pozostałych szczegółów oferty.

 

Przeczytaj stanowisko Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność"

adv adv
Wiadomości
Reklama