Pociągi znów we Włoszczowie Północ

Data publikacji: 10.08.2017 08:46 / Data aktualizacji: 11.08.2017 07:55
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Centralna Magistrala Kolejowa

Centralna Magistrala Kolejowa
Fot. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Po godzinie 5 rano na trasy wyruszyły pociągi kursujące z Warszawy do Krakowa, Katowic i Wrocławia jadące Centralną Magistralę Kolejową. Polskie Linie Kolejowe zakończyły trwający miesiąc remont trakcji i torowiska.

Rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec powiedział, że w ramach modernizacji wykonano szereg prac zwiększających bezpieczeństwo i komfort podróży. Dla pasażerów z regionu świętokrzyskiego oznacza to, że ponownie będą mogli korzystać z pociągów jadących przez Włoszczowę.

Na stacji Włoszczowa Północ zmodernizowano ponad połowę rozjazdów oraz większość sieci trakcyjnej. Trwa jeszcze budowa nowej nastawni, która będzie wyposażona w nowoczesne urządzenia do sterowania ruchem pociągów. Na stacji Włoszczowa Północ budowany jest także drugi peron oraz podziemne przejście.

Kolejarze deklarują, że warta ponad 162 mln zł modernizacja Centralnej Magistrali Kolejowej potrwa do końca roku. Po zakończeniu prac pociągi będą mogły osiągać prędkość 200 km/h, a w przyszłości 230 km/h.

Tagi do tego wpisu
Reklama