Setne urodziny mieszkanki Stopnicy

Data publikacji: 11.08.2017 15:05
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.02.206 Kielce. Julianna Trojanowska obchodzi dziś setne urodziny.

08.02.206 Kielce. Julianna Trojanowska obchodzi dziś setne urodziny.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Setną rocznicę urodzin świętowała mieszkanka Stopnicy – Klara Walasek. W towarzystwie najbliższej rodziny i gości, jubilatka tradycyjnie zdmuchnęła świeczki na torcie, a za jej zdrowie wzniesiono toast i odśpiewano gromkie „200 lat!”. Po nim, przybyli na uroczystość goście wręczyli kwiaty i upominki.

Jubilatka nie kryła wzruszenia. Jak powiedziała, jej receptą na długowieczność jest uśmiech i wiara w Boga. Wnuczka pani Klary, Urszula Dutkiewicz zapewnia, że jej babcia jest urodzoną optymistką.

– Zawsze myśli bardzo pozytywnie. Jest radosna i uśmiechnięta. Nie przejmowała się nawet, gdy w jej życiu pojawiały się kłopoty, problemy i przeciwności. Zawsze wychodziła z nich cało. Z uśmiechem na twarzy i żarliwą wiarą w Boga, któremu, jak często podkreśla, wiele zawdzięcza – powiedziała wnuczka solenizantki.

Stuletnią mieszkankę miasta odwiedził burmistrz Stopnicy Ryszard Zych, który przekazał na jej ręce życzenia, bukiet stu róż i pamiątkowy grawerton oraz przekazał na list gratulacyjny od premier Beaty Szydło i wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

O wiekowej jubilatce pamiętał również poseł Michał Cieślak. Jego zdaniem podobne uroczystości są wyrazem głębokiego szacunku, jakim społeczeństwo powinno obdarzać osoby starsze.

–  Musimy pamiętać o takich osobach, troszczyć się o nich i obdarzać naszym wsparciem – zaznaczył poseł.

List gratulacyjny od prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz decyzję przyznającą dodatkowe świadczenie emerytalne wręczył również zastępca dyrektora oddziału regionalnego w Kielcach Maciej Gawin.

 

Reklama