Giełda kolekcjonerska w WDK

Data publikacji: 12.08.2017 09:48
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.08.2017 Kielce. Kolekcjonerzy uważnie oglądają stare przedmioty na giełdzie

12.08.2017 Kielce. Kolekcjonerzy uważnie oglądają stare przedmioty na giełdzie
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Kielce. Giełda kolekcjonerska w Wojewódzkim DOmu

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się giełda kolekcjonerska zorganizowana dziś w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Na straganach były m.in. stare zegary, militaria, pocztówki, znaczki i monety. Hobbiści z różnych zakątków naszego kraju nie tylko sprzedawali czy kupowali ciekawe przedmioty, ale także sami wymieniali się doświadczeniami oraz opowiadali o swoich okazach.

Ciekawą kolekcję zaprezentował m.in. pan Marian, który sprzedawał narzędzia z ubiegłego wieku i militaria. Jak powiedział w rozmowie z naszym reporterem, po te przedmioty zgłasza się wielu chętnych.

- Głównie są to osoby zamożne, które w pewnym momencie przypominają sobie, że babcia czy dziadek mieli takie przedmioty i chcą je także posiadać w swoim domu - podkreśla.

Na giełdzie pojawiały się głównie osoby, które już wcześniej miały zaplanowane zakupy. Tak jak pan Andrzej, który jest miłośnikiem płyt winylowych. W swojej kolekcji na około 2 tysięcy sztuk. Głównie jest to Rock z lat 60 i 70 ubiegłego wieku. Winyl ma to do siebie, że można go wziąć do ręki i obejrzeć. Jeżeli płyta jest w dobrym stanie to możemy wysłuchać charakterystycznych dla tego nośnika dźwięków.

Giełda kolekcjonerka w WDK organizowana jest w każdą drugą sobotę miesiąca. 

Tagi do tego wpisu
Reklama