"Wyspa" w Pałacyku Tomasza Zielińskiego

Data publikacji: 18.08.2017 06:35
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura


Fot.

Dziś w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i tkaniny "Wyspa" Magdy Oleksiewicz.

Artystka jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach. Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od najmłodszych lat uczestniczyła w plenerach malarskich w rodzinnej gminie Łopuszno. To tam stawiała pierwsze kroki w malarstwie olejnym. W 1996 r. otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskim Biennale Prac Uczniów Szkół Plastycznych w Koszalinie. W 2002 r. zajęła trzecie miejsce w konkursie prac poplenerowych XX Pleneru Plastycznego w Łopusznie. W latach 2008-2012 współpracowała z The Street Gallery w Dublinie.

Aktualnie Magda Oleksiewicz jest studentką III roku jednej z wyższych uczelni artystycznych w Dublinie - Dublin School of Creative Arts.

Przez kilka lat pracowała jako projektant stron internetowych, a także prowadziła niezależny, wirtualny projekt artystyczny "Dublin, Misplaced Childhood". Projekt ten jest próbą odnalezienia własnej drogi w nowej, nieznanej rzeczywistości „Wyspy" i został udokumentowany seriami obrazów, grafik, fotografii i tkanin.

Wernisaż wystawy malarstwa i tkaniny: "Wyspa" - Magda Oleksiewicz rozpocznie się dziś w Galerii  Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych o godz. 18.

Tagi do tego wpisu
Reklama