Legendarne SHL-ki oraz papamobile na zlocie pod Kielcami

Data publikacji: 19.08.2017 08:34
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
X Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych w Miedzianej Górze (20 sierpnia 2016)

X Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych w Miedzianej Górze (20 sierpnia 2016)
Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce / 20.08.2016 Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych w Miedzianej Górze

Pod Kielcami rozpoczyna się 11 Świętokrzyski Zlot Motocykli i Zabytkowych Pojazdów. Jak mówi Ryszard Mikurda, jeden z organizatorów, sobota upłynie pod znakiem sportu. Od rana na Miedzianej Górze odbywać się będą wyścigi. Natomiast niedziela to tradycyjny pokaz zabytkowych pojazdów w Parku Etnograficznym w Tokarni.

- Na pewno będzie 9 motocykli wyścigowych, klasycznych, takich które 40 lat temu ścigały się na torze w Miedzianej Górze tuż po jego otwarciu. Poza tym kilka dobrych motocykli marki harley z przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych – zapowiada Ryszard Mikurda.

Będzie też dużo produkowanych w Kielcach motocykli marki SHL. W Tokarni będzie można zobaczyć również mnóstwo zabytkowych samochodów, w tym również replikę papamobile, którym papież Jan Paweł II jeździł po naszym kraju podczas pielgrzymek.

Zawody sportowe w sobotę zaczynają się o godzinie 9, natomiast niedzielna prezentacja zabytkowych pojazdów w Tokarni rozpocznie się o 10.

Reklama