Małgorzata Walewska zakończyła międzynarodowy festiwal

Data publikacji: 28.08.2017 06:51
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.08.2017 Jędrzejów. Koncert Małgorzaty Walewskiej

27.08.2017 Jędrzejów. Koncert Małgorzaty Walewskiej
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda - Radio Kielce / 27.08.2017 Jędrzejów. Koncert Małgorzaty Walewskiej

Światowej sławy śpiewaczka Małgorzata Walewska wystąpiła na zakończenie tegorocznego XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w klasztorze oo. Cystersów w Jędrzejowie. Artystce na organach towarzyszył Robert Grudzień - dyrektor festiwalu, który z Małgorzatą Walewską współpracuje od kilku lat.

Podczas koncertu zaprezentowana została muzyka sakralna, m.in. utwory F. Schuberta, Ch. Gounoda, H. Purcell'a i Roberta Grudnia. Koncert spotkał się z ogromnym uznaniem festiwalowej publiczności, która owacjami na stojąco podziękowała artystom za koncert. Robert Grudzień powiedział, że koncert był wyjątkowy i wzruszający. Podkreślał potrzebę organizacji festiwalu, który jest doskonałą promocją klasztoru oraz Jędrzejowa.  

Jak powiedziała w rozmowie z RK Małgorzata Walewska, jędrzejowski klasztor to wyjątkowe miejsce, w którym panuje magiczna atmosfera.

- Ponadto, jak sobie człowiek uświadomi ile lat mają mury tego klasztoru to budzi to pokorę - dodała artystka.

Jak przypomniała, to jej trzeci występ w Jędrzejowie w ramach festiwalu.  

Zadowolenia z koncertu finałowego nie krył Robert Grudzień - dyrektor festiwalu. Jak zaznaczył o tym, że jest to ciekawy festiwal świadczy stała publiczność, która przyjeżdża na nawet spoza naszego regionu.

W ramach tegorocznego XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w klasztorze oo. Cystersów odbyło się 9 koncertów. Organizatorami festiwalu byli: Archiopactwo Cysterskie, Fundacja im. Mikołaja z Radomia i Jędrzejowskie Towarzystwo Kulturalno-Naukowe przy współpracy Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie.

Reklama