Zebra Na Stoku

Data publikacji: 30.08.2017 15:43
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.08.2017 Kielce. Budowa przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Generała Władysława Sikorskiego i Starogórskiej.

30.08.2017 Kielce. Budowa przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Generała Władysława Sikorskiego i Starogórskiej.
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Skrzyżowanie ulic Generała Władysława Sikorskiego i Starogórskiej

Mieszkańcy osiedla "Na Stoku" w Kielcach będą mieli nowe przejście dla pieszych. Po pasach będzie można przejść między ulicami Sikorskiego i Starogórską, nieopodal siedziby spółdzielni mieszkaniowej. Dzisiaj rozpoczęły się prace związane z jego budową.

Starania o wyznaczenie w tym miejscu przejścia dla pieszych trwały od kilku miesięcy. Jak mówi przewodniczący rady miasta Dariusz Kozak, który zabiegał o jego utworzenie, pasy znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych w tej okolicy. - Wiele osób przechodzi tamtędy z dziećmi do pobliskiego przedszkola, jak również Szkoły Podstawowej numer 33 - dodaje. Zdaniem przewodniczącego rady miasta, jest to dobra wiadomość, zwłaszcza przed rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu rokiem szkolnym. Dotychczas w tym miejscu nie było legalnego przejścia, więc mieszkańcy często przechodzili przez jezdnię w sposób niedozwolony. 

Prace przy budowie nowego przejścia mają zakończyć się w tym tygodniu. Wykonawcą robót jest Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.

Tagi do tego wpisu
Reklama