Festiwal Muzyki Organowej w Bliżynie

Data publikacji: 02.09.2017 10:30
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura


Fot.

XII Festiwal Muzyki Organowej rozpocznie się dzisiaj w Bliżynie. Usłyszeć będzie można takich wykonawców jak skrzypek Cristian David González z Kolumbi, Kazzma Brass Quintet, organista Bartłomiej Janas oraz Piotr Drzewiecki.

Pomysłodawcą wydarzenia jest uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej imienia Zygmunta Noskowskiego  w Skarżysku – Kamiennej i obecny dyrektor artystyczny festiwalu – Tomasz Piętak, na co dzień pracujący i kształcący się w Wiedniu. Początkowo były to pojedyncze koncerty. Obecnie, impreza ma wymiar międzynarodowy.

 W ramach festiwalu, każdy z artystów zaprezentuje własny repertuar. Ze względu na miejsce w jakim odbywa się Festiwal – Kościół pod wezwaniem Św. Ludwika wykonywane utwory są w tematyce kameralnej, organowej – zazwyczaj jest to Jan Sebastian Bach.

Festiwal od początku prowadzi Elżbieta Rokita – wieloletnia dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej imienia Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku – Kamiennej, która przybliża sylwetki artystów i opowiada o wykonywanych utworach.

Całość potrwa do niedzieli. Początek o godzinie 18.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama