Malarstwo olejne w „Wieży Sztuki”

Data publikacji: 02.09.2017 19:55
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
02.09.2017 Kielce. Wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Pieczyńskiego w galerii Wieża Sztuki. Na zdjęciu : Zbigniew Pieczyński

02.09.2017 Kielce. Wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Pieczyńskiego w galerii Wieża Sztuki. Na zdjęciu : Zbigniew Pieczyński
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Zbigniew Pieczyński

W Galerii „Wieża Sztuki” można oglądać malarstwo Zbigniewa Pieczyńskiego. Artysta jest absolwentem wydziału artystycznego Uniwersytetu Marii Skłodowskiej - Curie w Lublinie.

Wiele razy wyjeżdżał na plenery do Włoch - w tym do Toskanii, czego efekty można zobaczyć na kieleckiej wystawie. Zaprezentowane prace, to przede wszystkim, pejzaże słonecznych plenerów z kolorowymi kwiatami a także grą światłem i cieniem. Dużo uwagi artysta zwraca również, na roślinę, która jest traktowana raczej po macoszemu. Są to osty, które malarz na swoich obrazach ukazuje w sposób delikatny, wręcz eteryczny, jak ze snu. Artysta tworzy w technice olejnej, jest to wymagająca cierpliwości technika, gdyż obecnie większość malarzy używa farb akrylowych.

Ekspozycja zyskała duże uznanie wśród przybyłych gości, którzy byli zachwyceni obrazami. Zwracali też uwagę na małe formaty, które niezbyt często spotyka się w obecnej sztuce. Czas trwania wystawy zaplanowany jest do początku października.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama