Wolontariusze uczyli jak radzić sobie ze stresem

Data publikacji: 06.09.2017 19:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wolontariusze z fundacji

Wolontariusze z fundacji "Dr Clown" uczyli w Kielcach jak walczyć ze stresem
06.09.2017 / Fot. Facebook

Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 Specjalnej im. Karola Wojtyły - Papieża Polaka w Kielcach. Jak informuje Anna Suchoń-Jasik pełnomocnik kieleckiego oddziału Fundacji, poprzez zabawę uczniowie mogą nauczyć się jak wyeliminować negatywne emocje.

- Przeprowadzamy zajęcia antystresowe, które mają na celu pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem, nie tylko tym szkolnym, ale każdym, na który są narażone. Dla najmłodszych definicja stresu jest trudna do zdefiniowania, ale po to się spotykamy, by pomóc im to pojęcie zrozumieć i w miarę możliwości wyeliminować z ich życia – wyjaśnia Anna Suchoń - Jasik.

Jak podkreśla Renata Makuła, wychowawca klas młodszych z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim, takie spotkania z wolontariuszami to dla dzieci duże przeżycie.

- Klika razy w roku bawimy się i podejmujemy różne działania z fundacją. Przede wszystkim patrzymy na korzyść dzieci, żeby potrafiły skupić się na zabawie, by potrafiły zorganizować sobie w sposób atrakcyjny swój wolny czas i rozwijały zainteresowania, a później odpowiednio je kreowały. Zauważamy, że po każdym takim spotkaniu nasi uczniowie stają się bardziej otwarci na świat – dodaje Renata Makuła.

W dzisiejszych zajęciach udział wzięło około 20 uczniów. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” kilka razy w roku odwiedzają także małych pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama