Rajd pieszy i pielgrzymka rowerowa, żeby zintegrować społeczeństwo

Data publikacji: 08.09.2017 14:48
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Wiadomości z regionu
V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę w drodze do Wiślicy.

V Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę w drodze do Wiślicy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Za tydzień, w sobotę, odbędzie się VI Rodzinny Rajd Pieszy pod hasłem „Kielce znane i nieznane”, a 23 września V Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż. Obydwie imprezy przygotowują wspólnie Diecezja Kielecka i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Dziś organizatorzy spotkali się z dziennikarzami.

Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej i wielokrotny uczestnik tych wypraw ksiądz Marian Florczyk podkreślał, że takie imprezy służą przede wszystkim integracji społeczeństwa.

- Jesteśmy dużym miastem, a czy jesteśmy zintegrowani, nie do końca i właśnie dlatego organizujemy rajdy i pielgrzymki. Każda społeczność, aby przetrwać musi być zintegrowana.

- Takie spotkania służą również pamięci o naszym dziedzictwie - powiedział ksiądz biskup Marian Florczyk.

Dyrektor kieleckiego MOSiR-u Mieczysław Tomala przyznał, że zarówno pielgrzymka rowerowa jak i rodzinny rajd pieszy od początku cieszą się bardzo dużą popularnością.

- Uczestnicy już kilka miesięcy wcześniej pytają o termin kolejnej imprezy. To jest dobra okazja do poznania swojego miasta, bo podczas rajdu pieszego jest z nami przewodnik, który opowiada o historii mijanych miejsc. Liczymy, że pogoda dopisze - powiedział dyrektor MOSiR-u Mieczysław Tomala.

Wszystkie szczegóły dotyczące VI Rodzinnego Rajdu Pieszego pod hasłem „Kielce znane i nieznane”

Wszystkie szczegóły dotyczące V Pielgrzymki Rowerowej na Święty Krzyż

Reklama