Tłumy na dniu otwartym MSPO

Data publikacji: 09.09.2017 14:31
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dzień Otwarty na Targach Kielce.

Dzień Otwarty na Targach Kielce.
Kielce. Targi Kielce - MSPO. 09.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wiele osób zdecydowało się dziś odwiedzić Targi Kielce - gdzie od godziny 10.00 trwa Dzień Otwarty. Bezpłatnie można obejrzeć część ekspozycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Wśród prezentowanych pojazdów są m.in. trzy wersje Kołowych Transporterów Opancerzonych "Rosomaki". Jak informuje starszy szeregowy Krzysztof Popławski, wóz jej produkowany w trzech wersjach ponieważ na pomagać żołnierzom w realizacji różnych celów.

Jeden z Rosomaków pełni rolę "pomocy drogowej" i ma w razie potrzeby wspomagać inne pojazdy bojowe. - Ma wielkie możliwości ewakuacji technicznej wozów pojazdów. Specjalne zaplecze umożliwia także diagnozowanie uszkodzeń i proste naprawy - tłumaczy Krzysztof Popławski.

Wielkie zainteresowanie wzbudzał także czołg Leopard 2A5. Jak informuje dowódca załogi, kapral Jędrych to czołg średni, przeznaczony do walki na krótkich i średnich dystansach. Masa czołgu to 60 ton. Posiada 120 milimetrową armatę i 42 pociski. Na jego wyposażeniu znajdują się także dwa karabiny, w tym jeden przeciwlotniczy. Czołg ma także dodatkowy pancerz, który chroni załogę. Prezentowany na MSPO czołg kupiony został dla polskiej armii stosunkowo niedawno i nie był jeszcze wykorzystywany podczas misji zagranicznych.

Eksponowane pojazdy wzbudzały żywe zainteresowanie osób, które pojawiły się na Targach Kielce. Dzieciom najbardziej podobały się czołgi, za sterami których mogły siadać. Rodzice zachwalali natomiast pomysł dnia otwartego MSPO, gdyż pociechy mogą z bliska zobaczyć wyjątkowe militaria.

Zwiedzający mogli także spróbować grochówki, do której ustawiła się długa kolejka.

Ekspozycję będzie można zwiedzać w niedzielę od 10.00 do 15.00. Na naszej stronie internetowej  - przygotowaliśmy specjalny przewodnik, w którym pokazujemy gdzie mieszczą się najciekawsze eksponaty, które koniecznie trzeba obejrzeć.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama