Starachowice: wyróżnienia dla najlepszych absolwentów

Data publikacji: 11.09.2017 21:41
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wręczenie nagród dla najlepszych absolwentów. Od lewej: starosta starachowicki Danuta Krępa, wyróżnieni, wicestarosta Marek Pawłowski

Wręczenie nagród dla najlepszych absolwentów. Od lewej: starosta starachowicki Danuta Krępa, wyróżnieni, wicestarosta Marek Pawłowski
Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Władze powiatu starachowickiego po raz 18. przyznały nagrody najlepszym absolwentom szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. W tym roku wyróżnienia otrzymało 6 osób.

Starosta starachowicki Danuta Krępa podkreśliła, że uroczystość jest organizowana, aby podziękować absolwentom, ich rodzicom i wychowawcom. - Doceniamy w ten sposób trud jaki włożyli w osiągniecie tych wyników w nauce - powiedziała.

Jednym z nagrodzonych został absolwent II LO Aleksander Szczepański. Uplasował się w ścisłej czołówce zwycięzców – laureatów XXI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajął 8. miejsce w Polsce zdobywając tym samym indeks na tę uczelnię.

- Osiągniecie tak dobrego wyniku wymagało wiele godzin nauki - powiedział. - To wyróżnienie stanowi docenienie naszego trudu i dlatego bardzo nas ono cieszy. Aleksander Szczepański rozpocznie 1 października studia informatyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W przyszłości chce pracować jako informatyk-programista.

Wśród wyróżnionych absolwentów znaleźli się także: Norbert Jan Sikorski z I LO, Antonina Jasztal z III LO, Katarzyna Kozieł z ZSZ nr 1, Adrian Grzelka z ZSZ nr 2 i Patrycja Mazur z ZSZ nr 3.

Reklama