"Naukobus" tym razem w Ostrowcu Świętokrzyskim

Data publikacji: 12.09.2017 15:34
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.02.2017 Busko-Zdrój.

20.02.2017 Busko-Zdrój. "Naukobus" Centrum Nauki „Kopernik” zawitał dzisiaj do Szkoły Podstawowej nr 3.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Ostrowcu Świętokrzyskim od wczoraj gości Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. Z mobilnego laboratorium skorzystali już uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, a z eksperymentalnej formy zdobywania wiedzy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5.

Dzieci mogły zobaczyć, jak zbudowany jest organizm człowieka, czy poznać siły działające w przyrodzie. Stąd pojawiały się pytania, dlaczego karuzela wyrzuca nas na zewnątrz albo jak dochodzi do wyładowań atmosferycznych. Duże zainteresowanie wzbudził model anatomiczny, przy którym dzieci mogły się wykazać znajomością narządów wewnętrznych człowieka.

Katarzyna Olczak z Centrum Nauki Kopernik podkreśla, że nauka przez zabawę do najlepszy sposób na przekazywanie dzieciom wiedzy. Z jej doświadczeń wynika, że uczniowie bardzo chętnie obserwują naukę, jeżeli mogą samodzielnie brać udział w doświadczeniach. Takie działania to sposób na wychowywanie przyszłych pokoleń naukowców.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Wojciech Serwin zaznacza, że spotkania tego typu to uzupełnienie nauki. Zakres prezentowanych dziedzin pomaga zrozumieć zjawiska łączące się w świecie przyrody. Uczniowie po podobnych zajęciach samodzielnie poszukują odpowiedzi na najprostsze pytania.

Idea mobilnego autobusu narodziła się siedem lat temu przy Centrum Nauki Kopernik. W Ostrowcu Naukobus gościł dwa dni na zaproszenie posła Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Kryja przy współpracy z Urzędem Miasta.

Tagi do tego wpisu
Reklama