MPEC gotowy na sezon grzewczy

Data publikacji: 14.09.2017 15:11
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.5.2016 Kielce. Mieszkańcy Kielc mogli zobaczyć jak działa wymiennik zasilający w ciepło całe osiedle Chęcińskie.

13.5.2016 Kielce. Mieszkańcy Kielc mogli zobaczyć jak działa wymiennik zasilający w ciepło całe osiedle Chęcińskie.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach jest gotowe na rozpoczęcie sezonu grzewczego. Od 30 sierpnia, spółdzielnie były informowane by kończyć remonty instalacji oraz uzupełniać wodę w sieci. - Ciepło popłynie do mieszkań, kiedy pojawią się pierwsze wnioski spółdzielni - poinformowała Anna Niedzielska rzecznik prasowy MPEC.

Wnioski o rozpoczęcie dostaw zaczną spływać prawdopodobnie pod koniec miesiąca. Sezon grzewczy rozpocznie się podobnie jak ostatnich latach na przełomie września i października.

W momencie, kiedy spółdzielnie zdecydują się na rozpoczęcie ogrzewania mieszkańcy powinni pamiętać, by odkręcić zawory przy grzejnikach. Chodzi o to, aby przed sezonem, ponownie napełnić je wodą. To ułatwia pierwszy etap dostaw ciepła do budynków, ponieważ grzejniki się nie zapowietrzają.  

Obecnie instalacje grzewcze są uzupełniane na osiedlu KSM. Jednak ta spółdzielnia obsługiwana jest z własnej niezależnej od MPECu ciepłowni.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach dostarcza ciepło dla 13 spółdzielni i około 250 wspólnot mieszkaniowych, czyli łącznie do około 130 tys. odbiorców.

W tym roku MPEC wykonał inwestycje na łączną kwotę około 10 milionów złotych. Jednym z najważniejszych zadań był pierwszy etapu magistrali wschód, a także modernizacja sieci na osiedlu Uroczysko. Dodatkowo przebudowana została sieć zasilająca kampus Politechniki Świętokrzyskiej.

MPEC wykonał też nowe przyłącza do przyszłych osiedli na Ostrej Górce a także przyłącze przy ulicy Mostowej.

Tagi do tego wpisu
Reklama