Centrum Kształcenia Praktycznego walczy o unijne dofinansowanie

Data publikacji: 14.09.2017 15:39
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
CK Technik - Centrum Kształcenia Praktycznego - wizualizacje

CK Technik - Centrum Kształcenia Praktycznego - wizualizacje
Fot.

O ponad 30.5 miliona złotych dofinansowania stara się powstające w Kielcach Centrum Kształcenia Praktycznego. Podległa miastu instytucja właśnie złożyła wniosek o unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Jak mówi Dominik Kraska, dyrektor centrum, pieniądze na budową placówki są zarezerwowane i jeśli nie będzie zastrzeżeń do wniosku, już w przyszłym roku inwestycja powinna się rozpocząć.

- Ubiegamy się o dofinansowanie zarówno budowy obiektu, jak i wyposażenie w nowoczesne narzędzia dydaktyczne, które pozwolą na kształcenie zgodnie z potrzebami przedsiębiorców oraz rynku pracy. Urząd Marszałkowski dokona oceny formalnej wniosku, później też oceny merytorycznej. Mam nadzieję, że już pod koniec roku nastąpi podpisanie umowy na finansowanie inwestycji - twierdzi Dominik Kraska.

Centrum ma kosztować w sumie ponad 44 miliony złotych. Centrum Kształcenia Praktycznego będzie mieścić się przy ulicy Łódzkiej. Tworzyć je będą trzy połączone obiekty. Dydaktyczny, administracyjny oraz zespół pracowni do nauki zawodu. Jak mówi Dominik Kraska, zawody, w których centrum będzie kształcić zostały wybrane na bazie zapotrzebowania firm działających w Kielcach.

- Będziemy kształcić w kierunkach związanych z mechaniką i informatyką, z przemysłem metalowym. Wszystko będzie oparte o nowoczesne technologie. Planujemy uczyć takich zawodów jak m.in. mechatronicy, monterzy maszyn i urządzeń, mechanicy samochodowi czy informatycy.

Oprócz uczniów szkół branżowych i techników, Centrum będzie oferował również kształcenie osobom dorosłym. Placówka ma rozpocząć działanie w 2019 roku.

Reklama