Fabryki Marzeń znów w akcji. Zobacz efekt pracy w Bilczy

Data publikacji: 17.09.2017 13:05
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Fundacja

Fundacja "Fabryka Marzeń" oddaje rodzinie Chatysów wyremontowane mieszkanie
Bilcza. 17.09.2017 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Czteroosobowa rodzina Chatysów z Bilczy wprowadziła się dziś do wyremontowanego od podstaw mieszkania. Remont przeprowadziła Fundacja Fabryki Marzeń, we współpracy z pomysłodawczynią Kalendarza Filantropa - Karoliną Poniewierską.

W mieszkaniu pomalowano ściany, kupiono wannę, sanitariaty i umywalkę, a także meble do dwóch pokoi. Pracę wspomagali studenci - informuje Sylwia Mochocka z Politechniki Świętokrzyskiej.

- Wcześniej była tylko kuchnia i pokój, który zajmowały dwie córki i rodzice. Teraz dziewczynki mają do dyspozycji cały pokój dla siebie, a rodzice zyskali sypialnię wraz z aneksem kuchennym i małym salonem - powiedziała Sylwia Mochocka.

Prezes Fundacji Fabryki Marzeń Andrzej Załucki przyznał, że w czasie remontu pojawiły się pewne problemy. - Zabrakło nam rąk do pracy. Pracownicy, którzy zadeklarowali pomoc, w ostatnim momencie zrezygnowali. Byliśmy w trudnej sytuacji, zaczęliśmy szukać nowych osób. Pomógł nam jeszcze starszy syn państwa Chatysów. Ostatecznie udało nam się skończyć remont w terminie, teraz zostały już tylko prace porządkowe - powiedział.

Rodzina Chatysów była zachwycona odremontowanym mieszkaniem. Jak przyznają, ich sytuacja finansowa nie jest dobra. Dziewczynki mają 10 i 12 lat. Ich ojciec od kilku lat choruje, natomiast mama Maria straciła pracę. Jednak dzięki niedawno skończonym kursom doszkalającym powinna wkrótce ją znaleźć. Obecnie odbywa staż.

- Dziękuję wszystkim, jestem zachwycona nowym mieszkaniem. Już nie będę się wstydziła sąsiadów i koleżanek. Nareszcie mam taki dom jak oni - powiedziała pani Maria.

Remont kosztował 60 tysięcy złotych. Ponad połowa z nich pochodzi z charytatywnej zbiórki Kalendarz Filantropa. Resztę ufundowali sponsorzy.

Fundacja Fabryki Marzeń wyremontowała dotąd mieszkania kilkudziesięciu rodzinom z kilku województw. W regionie świętokrzyskim pomoc fundacji otrzymały dotąd dwie rodziny z Kielc, rodzina z Suchedniowa i Rudek k. Szydłowa.

Reklama