Dowód rejestracyjny zamiast biletu

Data publikacji: 21.09.2017 21:38
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kasownik

Kasownik
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W piątek (22 września) za darmo pojedziemy komunikacja miejską w Kielcach. Warunkiem bezpłatnego przejazdu jest okazanie dowodu rejestracyjnego swojego auta.

Akcja związana jest z Międzynarodowym Dniem Bez Samochodu, który przypada 22 września. Na dowód rejestracyjny może podróżować tyle osób na ile jest zarejestrowany samochód lub inny pojazd. Zarząd Transportu Miejskiego przestrzega jednak, że nie dotyczy to dowodów rejestracyjnych na autobusy i busy.

Z okazji Dnia bez Samochodu bezpłatnie komunikacją miejską można dzisiaj jeździć także w Sandomierzu. Wystarczy pokazać tylko dowód rejestracyjny swojego samochodu. Ponadto, na zainteresowanych zwiedzaniem Podziemnej Trasy Turystycznej czekają preferencje. Po okazaniu miesięcznego lub skasowanego biletu komunikacji miejskiej z ubiegłego tygodnia, wstęp do podziemi będzie w cenie biletu ulgowego. Dzieci i młodzież mogą zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną bezpłatnie.

Dzień bez Samochodu jest również okazją do promocji zdrowego stylu życia. Na nadwiślańskim bulwarze Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji bezpłatnie udostępnia zainteresowanym swoje rowery, a Sandomierskie Centrum Kultury w godzinach od 9 do 17 wypożyczać  będzie rowery po obniżonej cenie.

Dzień bez samochodu wiąże się z międzynarodową kampanią, której celem jest wspomaganie proekologicznych przedsięwzięć wpływających m.in na zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do pozostawienia swoich samochodów. W zamian promuje się komunikacje miejską i rowery.

Dzień bez samochodu jest też zwieńczeniem obchodzonego od 16 września, tzw. Tygodnia Mobilności. Akcja została zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku.

Reklama