Autobusy spółki Michalczewski będą woziły radomian?

Data publikacji: 02.10.2017 16:11
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Teren przy ulicy Przęsłowej 4, gdzie miała być usytuowana baza autobusowa firmy Michalczewski

Teren przy ulicy Przęsłowej 4, gdzie miała być usytuowana baza autobusowa firmy Michalczewski
Kielce. 26.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Spółka Michalczewski zaoferowała najtańszą ofertę w przetargu na obsługę komunikacyjną Radomia. Udział w przetargu wzięło 7 przewoźników. W tym, między innymi, dwie firmy uznawane za liderów w przewozach, Arriva Bus i Mobilis. Michalczewski brał też udział w podobnym przetargu w Kielcach, ale został z niego wykluczony.

Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu, informuje, że przedstawiciele spółki Michalczewski zaproponowali stawkę 5,19 zł za wozokilometr. Kolejną, o 14 groszy droższą ofertę złożył Irex-4 ze Świętochłowic. Z kolei najdrożej swoje usługi wycenił jeden z gigantów przewozowych - Mobilis, który zaproponował 6,49 zł. Ostatnia oferta, jako jedyna przewyższała budżet, przeznaczony na ten cel przez władze Radomia.

Umowa, którą podpisze radomski zarząd z nowym przewoźnikiem będzie obowiązywać przez 10 lat. Nowy operator będzie wykonywał przewozy na 5 liniach. Jednocześnie będzie zobowiązany do zakupu 26 fabrycznie nowych dwunastometrowych autobusów.

Spółka Michalczewski zaproponowała też najniższą cenę w przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc. Wozokilometr wyceniono na 6,07 zł. MPK zaproponowało ofertę o 50 groszy droższą. Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował o odrzuceniu oferty spółki Michalczewski. Decyzję uzasadniano tym, że radomski przewoźnik nie spełnia jednego z warunków przetargu, czyli nie jest w stanie przygotować bazy transportowej w ciągu 5 miesięcy. Michalczewski odwołał się od tej decyzji do Krajowej izby Odwoławczej. KIO ma zbadać sprawę w ciągu 15 dni.

Reklama