Miasto odrzuca koncepcję zagospodarowania Wzgórza Karscha

Data publikacji: 06.10.2017 12:13
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wzgórze Karscha

Wzgórze Karscha
Kielce. 02.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kielecki Urząd Miasta oraz Wojewódzki Konserwator Zabytków odrzucili koncepcję zagospodarowania części Wzgórza Karscha, przedstawioną przez właścicieli gruntów. Wszystko wskazuje na to, że w tym miejscu miał powstać supermarket.

Artur Hajdorowicz dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta informuje, że wpłynął wniosek o budowę w tym miejscu lokalu handlowo – usługowego z parkingiem ale był nie do przyjęcia. Zaznaczył, że Wzgórze Karscha jest cennym terenem inwestycyjnym, ale są tam poważne ograniczenia kulturowe, krajobrazowe i konserwatorskie.

- Na pewno w rozmowach z konserwatorem zabytków trzeba przedstawić atrakcyjną wizję, przygotowaną przez fachowców, którzy dokonają analiz krajobrazowych, widokowych oraz proporcji i jakości architektury - dodaje.

Anna Zacharias - współwłaścicielka Wzgórza Karscha informuje, że przygotowywana jes nowa koncepcja, która będzie odpowiadać wymogom urzędników i konserwatora zabytków. Zaznaczyła, że właściciele są otwarci na sugestie i będą się starać przygotować taki wniosek, który usatysfakcjonuje wszystkie strony. Dodała, ze wszystko zmierza w kierunku budowy supermarketu, ale na pewno nie będzie to typowa hala sklepowa.

Na razie nie wiadomo, kiedy będzie gotowy nowy projekt zagospodarowania Wzgórza Karscha.

Reklama