Modernizacja linii kolejowej na trasie Skarżysko-Kamienna - Radom

Data publikacji: 26.02.2013 14:56
Kategoria: Wiadomości z regionu

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła przetarg na kolejny etap modernizacji linii kolejowej pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną, a Radomiem. Małgorzata Kwiatkowska, rzecznik prasowy lubelskiego Oddziału Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK, informuje, że to pierwszy z trzech przetargów, jakie mają zostać ogłoszone w tym roku. Inwestycja będzie możliwa dzięki pozyskaniu z budżetu państwa ponad 44 milionów złotych. 

Linia kolejowa nr 8 łączy Warszawę z Radomiem, Kielcami i Krakowem. Obecnie na niektórych jej odcinkach obowiązują ograniczenia prędkości nawet do 30 kilometrów na godzinę.

Spółka PKP przygotowuje się również do modernizacji kolejnych fragmentów linii kolejowej nr 25 Skarżysko-Kamienna - Ostrowiec Świętokrzyski - Sandomierz - Ocice. Małgorzata Kwiatkowska informuje, że w tym roku planowany jest remont odcinka Zalesie Gorzyckie - Sandomierz - Sobów. Prace mają kosztować około 50 milionów złotych.

Inwestycje na świętokrzyskich odcinkach linii kolejowych numer 8 i 25 mają się zakończyć w 2015 roku. Wówczas pociągi mają kursować z prędkościami od 100 do 120 kilometrów na godzinę, co znacznie skróci podróż koleją pomiędzy Skarżyskiem, a Radomiem i Sandomierzem.

Robert Felczak

Reklama