Nowoczesna przestrzega przed smogiem

Data publikacji: 06.10.2017 14:15
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja nt jakości powietrza w Kielcach. Od lewej Maciej Klesyk przewodniczący Nowoczesnej w Kielcach i Marek Kowalski, asystent posła Adama Cyrańskiego

Konferencja nt jakości powietrza w Kielcach. Od lewej Maciej Klesyk przewodniczący Nowoczesnej w Kielcach i Marek Kowalski, asystent posła Adama Cyrańskiego
Kielce. 06.10.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Członkowie kieleckiego klubu Nowoczesnej chcą uświadamiać mieszkańców Kielc o zagrożeniu smogiem. W tym celu proponują, aby w mieście pojawiło się więcej czujników badających jakość powietrza.

- Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, możemy przypuszczać, że problem zanieczyszczenia powietrza będzie narastał, tak jak to miało miejsce przed rokiem - twierdzi Marek Kowalski z Nowoczesnej.

Jego zdaniem, czujniki pomogłyby też w działaniach prewencyjnych funkcjonariuszom straży miejskiej. Koszt montażu dziesięciu urządzeń może wynieść około 20 tysięcy złotych. Dzięki temu mieszkańcy mogliby z łatwością sprawdzić stan zanieczyszczenia w swojej okolicy - dodaje.

Maciej Klesyk - przewodniczący Nowoczesnej w Kielcach uważa, że problem ten wynika ze złych nawyków i braku świadomości mieszkańców przy ogrzewaniu swoich mieszkań. Jak twierdzi, wielu z nas jeszcze nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwego wpływu zanieczyszczeń jakim jest smog.

Jak zapowiadają członkowie klubu, w przyszłym tygodniu wystosują pismo do prezydenta Kielc, w sprawie rozpoczęcia szerokiej debaty z mieszkańcami o jakości powietrza.

Tagi do tego wpisu
Reklama