Coraz bliżej budowy obwodnicy Brzezin i Radkowic

Data publikacji: 11.10.2017 17:56
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Brzeziny, droga wojewódzka nr 763, ciężarówka,

Brzeziny, droga wojewódzka nr 763, ciężarówka,
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Drogowcy mają już decyzję środowiskową dla obwodnicy Radkowic i Brzezin, która ma powstać w ciągu drogi wojewódzkiej nr 763. Droga, zgodnie z życzeniami mieszkańców, ma powstać po północnej stronie tych miejscowości. Bój o taki przebieg trasy, toczył się kilka lat.

Jak informowaliśmy, obwodnica ma przejąć ruch odbywający się obecnie drogą wojewódzką nr 763, łączącą Morawicę z Chęcinami. Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg poinformował, że decyzja nie jest jeszcze prawomocna i przysługują od niej odwołania. Dodał jednocześnie, że planowany przebieg był uzgadniany z mieszkańcami i władzami gminy Morawica oraz Lasami Państwowymi.  

- Obwodnica została poprowadzona w głąb lasu na północ od Brzezin. Dzięki temu ruch odsunie się od wsi Podlesie, czego oczekiwali mieszkańcy tych miejscowości - powiedział Karol Rożek.

Pierwotnie realizacja inwestycji była planowana ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej na lata 2014-2020. Szacowany koszt 11-kilometrowego odcinka, to nawet 150 milionów złotych. Jednak z powodu przedłużającej się procedury związanej z uzyskaniem wszelkich zgód drogowcy nie zdążyli zgłosić wniosku na czas. Na razie nie wiadomo, kiedy i z jakich funduszy inwestycja zostanie sfinansowana.

Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach są ważne 6 lat, z możliwością wydłużenia do 10 lat.

Tagi do tego wpisu
Reklama