Zawody w Rumi ostatnim akcentem sezonu

Data publikacji: 12.10.2017 11:46
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
03.02.2017. Kielce. Gala 65. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2016. 10 miejsce: Klaudia Petters – triathlon Akwedukt Kielce.

03.02.2017. Kielce. Gala 65. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2016. 10 miejsce: Klaudia Petters – triathlon Akwedukt Kielce.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Troje reprezentantów Akweduktu wystartuje w niedzielę w mistrzostwach Polski w duathlonie. W zawodach w Rumi wezmą udział Klaudia Petters, Karolina Wicha i Eryk Szcześniak. - Nie ukrywam, że jedziemy zdobyć co najmniej jeden medal - stwierdził trener Grzegorz Kożuchowski.

Klaudia Petters walczyć będzie o tytuł najlepszej juniorki. Numerem jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej jest obecnie Roksana Słupek z MUKS "Piętnastka" Bydgoszcz.

- Będziemy oczywiście chcieli zdobyć "złoto", choć powiem szczerze, że z obecnym poziomem biegowym Roksany może być ciężko. Ona jest w stanie przebiec 5 kilometrów w czasie poniżej 18 minut. Nie wiem czy jest w Polsce seniorka, która biega tak szybko. Musimy chyba jeszcze troszeczkę potrenować żeby ten poziom osiągnąć. To będzie ciężka przeprawa, ale o srebrny medal powalczymy - dodał szkoleniowiec kieleckiego klubu.

Juniorzy rywalizować będą na dystansie 5 kilometrów biegu, 20 kilometrów jazdy na rowerze i 2,5 kilometra biegu.

Szanse na wywalczenie miejsca na podium ma także Eryk Szcześniak.

- Po cichu liczę na jego dobry start. To jest końcówka sezonu i wszystko jest możliwe. Karolina jest pływaczką, która dopiero zaczęła przygodę z triathlonem. Zobaczymy jak będzie - dodał Grzegorz Kożuchowski. 

Juniorzy młodsi będą rywalizować na dystansie 2,5 kilometra biegi, 10 kilometrów jazdy na rowerze i 1200 metrów biegu.                

Reklama