Gimnazjaliści zapoznawali się z ofertą szkół

Data publikacji: 19.10.2017 15:34
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery
Kielce. 19.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Którą szkołę wybrać, jakie ma profile klas i co oprócz nauki oferuje - to informacje, które mogli uzyskać gimnazjaliści odwiedzający Szkołę Podstawową Integracyjną nr 11 w Kielcach. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyła się tam Giełda Szkół.

Wśród uczestników byli między innymi uczniowie Gimnazjum nr 5 w Kielcach. Jak mówili, to bardzo dobra inicjatywa, bo mogą w jednym miejscu poznać szczegóły oferty wielu szkół. - Ja w przyszłości chciałabym studiować medycynę i myślę o klasie z profilem biologiczno-chemicznym, ale z drugiej strony interesuję się też sztuką. Dzięki giełdzie, mogę poznać oferty szkół i łatwiej mi będzie zdecydować, w którym kierunku się kształcić – mówiła jedna z gimnazjalistek.

Jak mówi Kinga Sitarska-Okła, nauczyciel oraz doradca zawodowy w Szkole nr 11, wielu gimnazjalistów nie zastanawia się nad wyborem swojej przyszłej szkoły, a później robi to w pośpiechu i nie zawsze wybiera najlepszą dla siebie placówkę. Podczas giełdy mają możliwość zapytania swoich nieco starszych kolegów o ofertę ich szkoły, atmosferę i nauczycieli.

Szkoły ponadgimnazjalne wymyślały różne sposoby, by zainteresować uczniów. Daniela Wiśniewska oraz Igor Szymański z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku przywieźli ze sobą myszołowa. Jak tłumaczyli, uczniowie szkoły opiekują się rannymi ptakami drapieżnymi, poza tym szkoła oferuje wysoki poziom kształcenia, ale zapewnia też dużo innych aktywności. - Różnego rodzaju koła zainteresowań, koło sygnalistów, koło miłośników ptaków drapieżnych, ale też wiele kursów praktycznych. Można zrobić na przykład kurs pilarza czy zdobyć uprawnienia do prowadzenia ciągnika. W Zagnańsku jest najlepsze technikum w województwie, stawiamy zarówno na teorię jak i praktykę – mówili uczniowie.

Dzisiejsza Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 11 była już ósmą edycją tego wydarzenia. Wzięło w niej udział 20 liceów i techników.

Reklama