NFZ i szpital w Opatowie dojdą do porozumienia ws. wysokości kary?

Data publikacji: 20.10.2017 14:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Zdrowie
Szpital Powiatowy w Opatowie

Szpital Powiatowy w Opatowie
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

W Sądzie Okręgowym w Kielcach rozpoczął się proces cywilny, który Narodowy Fundusz Zdrowia wytoczył Szpitalowi Powiatowemu w Opatowie. NFZ domaga się od lecznicy prawie 100 tysięcy złotych kary, którą naliczył w ubiegłym roku. Powodem jej nałożenia było niewypełnienie warunków kontraktu, wynikające z braków personalnych na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii w czerwcu zeszłego roku.

Podczas dzisiejszej rozprawy, sędzia Renata Bochenek-Bielecka zaproponowała stronom, aby w drodze mediacji doszły do porozumienia w sprawie wysokości kary. Wnioski mają zostać przedstawione na kolejnej rozprawie, która odbędzie się 8 listopada.

Przypomnijmy, że efektem kontroli w ubiegłym roku było również rozwiązanie kontraktu z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. Niewystarczającą liczbę lekarzy stwierdzono także na oddziałach internistycznym, chirurgii i ginekologiczno-położniczym. Ponadto fundusz skierował zawiadomienie do prokuratury, by śledczy sprawdzili, czy szpital zapewniał pacjentom wystarczającą opiekę medyczną, zgodną z zawartym kontraktem z NFZ.

Reklama