Kardiologiczna „Biała sobota” w Ostrowcu

Data publikacji: 21.10.2017 09:53 / Data aktualizacji: 21.10.2017 15:49
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie
06.05.2017 Kielce. Biała sobota w Radiu Kielce. Badania i porady lekarskie.

06.05.2017 Kielce. Biała sobota w Radiu Kielce. Badania i porady lekarskie.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Chorobom serca i układu krążenia poświęcona była „Biała sobota”, którą zorganizowało starostwo powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pacjenci, którzy zgłosili się do programu w minionym tygodniu wykonywali badania krwi i EKG. Dziś, na drugim etapie badań, odbywali wizyty w kardiologa. Po nich zapadały decyzje o dalszym leczeniu. Zdarzyły się przypadki skierowania do szpitala.

Doktor Bożena Kubicka, która przyjmowała pacjentów, podkreśla rolę profilaktyki w zakresie chorób układu krążenia, które są jednymi z najczęstszych przyczyn zgonów we współczesnym świecie. Objawy, jakie powinny nas zaniepokoić, to nadmierne zmęczenie, bóle, których dotychczas nie było, czy złe samopoczucie. Szczególną uwagę na swój stan zdrowia powinny zwracać osoby, które mają obciążenie rodzinne w zakresie chorób serca.

Pacjenci byli zapisani na konkretną godzinę, nie było więc kolejek. Podkreślali, że taki sposób przeprowadzenia badań bardzo im odpowiada. Daje możliwość szybkiej diagnostyki, również czas oczekiwania na wizytę u lekarza jest krótszy.

Dziś badaniami zostało objęte 25 osób. Kolejna taka grupa na konsultacje przyjdzie w przyszłym tygodniu.

Tagi do tego wpisu
Reklama