Wierni trzech parafii będą mogli korzystać z kaplicy

Data publikacji: 22.10.2017 11:29
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Stopnica. Kaplica na cmentarzu

Stopnica. Kaplica na cmentarzu
Stopnica. 22.10.2017 / Fot. UMiG Stopnica

Na cmentarzu parafialnym w Stopnicy odbędą się dziś uroczystości związane z oddaniem do użytku cmentarnej kaplicy. Poświęcenia obiektu dokona biskup kielecki Jan Piotrowski. Inwestycja została zainicjowana przez samorząd Stopnicy i tamtejszą parafię Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

- Prace rozpoczęły się w marcu i przebiegły szybciej niż pierwotnie zakładano - informuje burmistrz Stopnicy Ryszard Zych.

Dodaje, że z cmentarza korzystają wierni trzech parafii.

- Na cmentarzu o powierzchni ponad 4 hektarów nie było do tej pory kaplicy. O jej budowie myśleliśmy od wielu lat. Do tej pory ceremonie pogrzebowe znacznie się przedłużały w związku z przejazdem żałobników na cmentarz i przeprawę przez drogę krajową, która dzieli parafie od cmentarza – wyjaśnia burmistrz.

Burmistrz dodał, że gmina wykupiła również grunty sąsiadujące z nekropolią planując jej powiększenie i budowę parkingów. Ryszard Zych podkreślił, że ważną częścią kaplicy jest zaplecze techniczne pełniące rolę domu pogrzebowego. Przed obiektem znalazł się również duży, utwardzony plac.

- Jest to trafiona i wyczekiwana przez mieszkańców gminy inwestycja – uważa burmistrz Stopnicy.

Budowa kaplicy kosztowała samorząd Stopnicy półtora miliona złotych. Obiekt znajduje się w centralnej części nekropolii. Uroczystości na cmentarzu w Stopnicy rozpoczną się o godzinie 17.00. 

Reklama