Tomasz Staniek: spółka Top Medicus nie podoła zadaniu

Data publikacji: 24.10.2017 11:32
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tomasz Staniek - radny PiS powiatu opatowskiego

Tomasz Staniek - radny PiS powiatu opatowskiego
Kielce. 24.10.2017 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Spółka Top Medicus będzie zarządzać szpitalem powiatowym w Opatowie. Taką decyzję podjęli jednomyślnie radni podczas nadzwyczajnej sesji. Jest to związane z możliwością wypowiedzenia umowy przez dotychczasowego dzierżawcę szpitala. Przedstawiciele Centrum Dializa z Sosnowca grożą, że z końcem miesiąca zawieszą pracę lecznicy, jeśli starosta nie zgodzi się jej przejąć.

Radny PiS Tomasz Staniek powiedział, że jego klub już rok temu opowiadał się za takim rozwiązaniem. - Wtedy pojawiły się pierwsze sygnały, że spółka źle zarządza szpitalem i uważaliśmy, że dla dobra pacjentów umowę trzeba rozwiązać. Dlatego wczoraj zagłosowaliśmy tak, jak chciał starosta - powiedział radny na naszej antenie. Jednak jego zdaniem spółka Top Medicus po raz kolejny nie poradzi sobie z prowadzeniem szpitala.

- Uważam, że w obecnym kształcie zarządu spółki i w obecnej sytuacji kadrowej szpitala powtórzy się scenariusz z lat 2014-2015, kiedy spółka już prowadziła szpital i nie poradziła sobie z tym zadaniem. Radny stwierdził, że nietrafione i złe decyzje zarządu powiatu w ciągu ostatnich 7 lat spowodowały, że z dobrze funkcjonującego szpitala zostały obecnie zgliszcza.

Potwierdza to m. in. sytuacja kadrowa: w 2011 roku w szpitalu zatrudnionych było prawie 400 osób. Obecnie niespełna 100. Tak uszczuplona kadra medyczna nie może świadczyć usług na wysokim poziomie. Spada również liczba pacjentów -  po 2011 roku ponad 1000 osób opuściło szpital w Opatowie i korzysta z usług lecznic ościennych - podkreślił gość Radia Kielce.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Reklama