„W pokoju lalki” - nowa wystawa w Galerii Kostiumeria

Data publikacji: 24.10.2017 21:26
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Kultura
Akademia Off Fashion - wystawa Dom Lalki w galerii Kostiumeria

Akademia Off Fashion - wystawa Dom Lalki w galerii Kostiumeria
Kielce. 24.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wernisaż wystawy „W pokoju lalki” w Galerii Kostiumeria Kieleckiego Centrum Kultury to kolejny Wieczór Akademii Off Fashion z powieścią Bolesława Prusa w roli głównej.

Autorką kolekcji jest Mirosława Truchto-Nowicka. Twórczyni lalek-rzeźb z papieru podkreśla, że papier jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem do tworzenia, bo - reagując na wiele bodźców - przypomina nas.

Lalki pokazane w Galerii Kostiumeria swoim rodowodem sięgają bajek i literatury dziecięcej, ale są też papierowe rzeźby, inspirowane kulturą hiszpańską i japońską. Inspiracją do ich tworzenia jest dla artystki literatura - jej treść i emocje.

- Często także zaskoczenie, jak choćby w przypadku krasnoludków czy twórczości Wandy Chotomskiej - dodaje Mirosława Truchto-Nowicka.

To druga wystawa lalek pokazana podczas tegorocznej Akademii Off Fashion. „Lalki w Belle Epouqe” ze Zbioru Sosenków, rodziny kolekcjonerów z Krakowa, prezentowane są w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda”.

Kolejny Wieczór Akademii - w najbliższy czwartek. Swoją najnowszą kolekcję zaprezentuje duet Paprocki&Brzozowski. Przygotowano też pokaz najmłodszego jurora Off Fashion - Jakuba Bartnika.

Tagi do tego wpisu
Reklama