Udana kwesta w Cedzynie. Pieniądze trafią do hospicjum

Data publikacji: 05.11.2017 09:44
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kwesty rozpoczęte

Kwesty rozpoczęte
Kielce. 01.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

1717 złotych zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej podczas kwesty, która odbyła się 31 października i 2 listopada na cmentarzu komunalnym w podkieleckiej Cedzynie.

- Pieniądze przeznaczone zostaną na bieżące funkcjonowanie stacjonarnego hospicjum im. świętej Maki Teresy z Kalkuty na osiedlu Czarnów - informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas.

- Są to środki, które zostaną przeznaczone na doposażenie placówki w sprzęt medyczny. Za te pieniądze kupimy niezbędne urządzenia, które zużywają się i co jakiś czas wymagają wymiany. To chociażby koncentratory tlenu. Zakupimy również m.in. pościel, czy środki opatrunkowe - mówi ksiądz Krzysztof Banasik.

Jak podkreśla, przeprowadzenie kwesty nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie kilkudziesięciorga wolontariuszy. W tym roku w akcję włączyli się uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, z Zespołu Placówek Oświatowych w Promniku oraz z V Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Ściegiennego w Kielcach.

- Dziękuję także wszystkim, którzy włączyli się w akcję i wrzucili datek do puszek naszych wolontariuszy. Kwesta przeprowadzona na cmentarzu jest częścią kampanii „Pola Nadziei”. Takie zbiórki będą także prowadzone na wiosnę na kieleckich ulicach, czy przy parafiach. Wówczas będzie zwieńczenie tej kampanii, a każdy darczyńca otrzyma żonkil, czyli symbol kampanii - dodaje ksiądz Krzysztof Banasik.

Hospicjum prowadzone przez Caritas Diecezji Kieleckiej świadczy usługi pielęgnacyjne, rehabilitacyjne oraz opiekę psychologiczną dla ponad 40 pacjentów. Pomocą psychologiczną objęte są także rodziny osób terminalnie chorych.

Reklama