Pieśniobranie znów sukcesem. DŚT zapełnił się po brzegi

Data publikacji: 18.11.2017 08:00 / Data aktualizacji: 18.11.2017 20:59
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Kultura

"Pieśniobranie" w Domu Środowisk Twórczych.
Kielce. 18.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pałacyk im. Tomasza Zielińskiego w Kielcach wypełnił się dziś po brzegi podczas kolejnego Pieśniobrania. Tym razem zatytułowano je „Oj naiwni naiwni…”, a tytuł koncertu nawiązuje do jednej z piosenek Jana Kaczmarka. Właśnie temu artyście - współtwórcy kabaretu Elita, poświęcono imprezę. Ma to związek z 10. rocznicą śmierci muzyka, którą obchodzono 14 listopada.

Osoby, które wzięły udział w dzisiejszym Pieśniobraniu podkreślały, że to bardzo dobra idea. Jak zaznaczały - wydarzeniu towarzyszy świetna rodzinna atmosfera. Dodawały, że wspólne śpiewanie integruje. Osoby, z którymi rozmawiał nasz reporter mówiły, że wychowywały się na utworach Jana Kaczmarka.

Henryk Weber, jeden z artystów, który wystąpił dzisiaj na scenie stwierdził, że repertuar Jana Kaczmarka idealnie nadaje się do wspólnego śpiewania. Jak powiedział - muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje. Tym bardziej, jeśli jest to repertuar kabaretowy. 

Wśród wykonawców, którzy wystąpili w Domu Środowisk Twórczych znaleźli się Michał Kopeć za klawiaturą fortepianu, a także soliści: Marcin Brykczyński, Tomasz Kiniorski, Maciej Kmita, Agnieszka Majcher, Krzysztof Orkisz, Julia Sołtyk i zespoły: Chór Kameralny Fermata, chór Panaceum (z Antidotum) oraz Tu i Teraz.

Pieśniobranie jest wydarzeniem cyklicznym. Kielczanie mogli już uczestniczyć między innymi w spotkaniach z utworami Jacka Kaczmarskiego czy Jeremiego Przybory. Pierwszą taką imprezę zorganizowano 7 lat temu. Wstęp jest bezpłatny.

adv adv
Wiadomości
Reklama