Dyktando przeraziło mieszkańców Sędziszowa?

Data publikacji: 18.11.2017 17:28
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sędziszów. I Gminne Dyktando dla Dorosłych

Sędziszów. I Gminne Dyktando dla Dorosłych
Sędziszów. 18.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

W Sędziszowie odbyło się I Gminne Dyktando dla Dorosłych „O pióro burmistrza”. Swoje umiejętności w dziedzinie ortografii i interpunkcji zechciało sprawdzić tylko 7 osób, ale na dyktando mogli zgłosić się wszyscy, którzy ukończyli 18 lat i nie są absolwentami filologii polskiej.

Jak powiedziała Renata Gądek, pomysłodawczyni imprezy, kierownik Biblioteki Publicznej w Sędziszowie - dyktando oprócz tego, że miało być sprawdzianem wiedzy, było także pretekstem do dobrej zabawy z językiem polskim.   

Tekst dotyczący życia Janka, ucznia jednej ze Szkół Podstawowych w Sędziszowie ułożył Maciej Równicki - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Jak powiedział - takie dyktando, szczególnie dla osób dorosłych nie jest łatwe do napisania. Trzeba wziąć pod uwagę, że uczestnicy mogą reprezentować bardzo różny poziom. 

Sędziszów. I Gminne Dyktando dla DorosłychSędziszów. 18.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Po 20 minutach pisania wrażenia były bardzo różne. Dla jednych uczestników tekst był łatwy, drudzy natomiast mówili, że nie brakowało w nim zaczepnych kruczków. Wszyscy natomiast podkreślali, że to dobry sposób na sprawdzenie swoich umiejętności oraz dobra zabawa.  

Pióro burmistrza Sędziszowa, czyli główna nagroda dyktanda wręczona będzie zwycięzcy 12 grudnia podczas uroczystości z okazji jubileuszu 70-lecia działalności Biblioteki Publicznej w Sędziszowie.

Tagi do tego wpisu
Reklama