Młodzi ostrowczanie odpowiedzą za rozbój

Data publikacji: 21.11.2017 13:38
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.07.2017 Droga 74. Policja, wypadek.

25.07.2017 Droga 74. Policja, wypadek.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju na 20-letnim mieszkańcu jednej z miejscowości w gminie Bodzechów. Sprawcy pobili mężczyznę i skradli mu portfel z pieniędzmi. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjanci zostali wezwani na interwencję przed jeden z lokali gastronomicznych w centrum miasta. Na miejscu zastali dwóch 20-latków, z relacji których wynikało, że chwilę wcześniej, po opuszczeniu lokalu zostali zagadnięci przez dwóch młodych, nieznanych mężczyzn, którzy poprosili ich o 2 złote.

Kiedy jeden z nich wyciągnął portfel, nagle został zaatakowany. Sprawcy pobili pokrzywdzonego zadając uderzenia w głowę, po czym skradli jego portfel i uciekli. Funkcjonariusze niedługo po zgłoszeniu, podczas patrolowania ulic zatrzymali dwóch ostrowczan w wieku 19 i 26 lat odpowiadających rysopisom sprawców. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Obaj usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama