Zderzenie ciężarówek. Jedna z nich przewoziła toksyczne materiały

Data publikacji: 22.11.2017 08:47 / Data aktualizacji: 22.11.2017 11:49
Autor: Monika Miller , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.11.2017 Bidziny. Wypadek. Zderzyły dwa samochody ciężarowe

22.11.2017 Bidziny. Wypadek. Zderzyły dwa samochody ciężarowe
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Droga krajowa nr 74 w miejscowości Bidziny w gminie Wojciechowice jest całkowicie zablokowana. Przed godziną 8 rano w pobliżu przejazdu kolejowego doszło do zderzenia dwóch aut ciężarowych.

Jak już informowaliśmy, kierowca ciężarówki Renault Premium, który jechał w stronę Lublina, zatrzymał się przed przejazdem kolejowym. W tył pojazdu uderzyła cysterna, którą kierował 34-letni mężczyzna. Jej ładunkiem są substancje do produkcji materiałów wybuchowych. Cysterna po zderzeniu wjechała do rowu, a jej kierowca utkwił w kabinie. Został wyciągnięty przez strażaków i z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Sandomierzu.

Obecny na miejscu wypadku starszy aspirant Grzegorz Rusak z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie informuje, że droga zostanie odblokowana najwcześniej po godzinie 12. Dodaje także, że wyznaczone zostały objazdy dla samochodów ciężarowych. Jadąc przez Opatów należy kierować się drogą w stronę Sandomierza. W kierunku Sandomierza powinni także skręcić podróżujący od strony Ożarowa i Wyszmontowa.

Funkcjonariusz uspokaja, że w związku z wypadkiem nie ma zagrożenia dla środowiska. Nie doszło do rozszczelnienia cysterny. W pobliżu miejsca wypadku w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma domów i gospodarstw. Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej oraz 8 policjantów. Kierowcy Renault nic się nie stało.

Reklama