Kto zostanie szefem "Marmurów"?

Data publikacji: 24.11.2017 11:33
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.04.2017 Kielce. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych. ŚKSM. Siedziba przy ulicy Śląskiej.

20.04.2017 Kielce. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych. ŚKSM. Siedziba przy ulicy Śląskiej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych będą miały nowego prezesa. W przyszłym tygodniu, 29 listopada rozstrzygnięty zostanie konkurs na to stanowisko – dowiedziało się nieoficjalnie Radio Kielce.

Z naszych informacji wynika, że o fotel szefa "Marmurów" chcą się ubiegać: Ireneusz Sobol, obecnie pełniący obowiązki prezesa spółki oraz Karol Dytkowski, były prezes Siarkopolu, odwołany z tego stanowiska w czerwcu tego roku.  

Agencja Rozwoju Przemysłu, właściciel spółki odmówiła komentarza w sprawie konkursu. Obecnej sytuacji w ŚKSM nie chce komentować także Jacek Michalski - przewodniczący zakładowej "Solidarności".

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych zostały powołane na początku 2016 roku, przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Instytucja, za ponad 60 mln zł kupiła od syndyka majątek zlikwidowanych Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Firma zatrudnia ok. 280 pracowników.

Jak informowaliśmy, 16 maja ze stanowiska prezesa spółki został odwołany Henryk Ciosmak. Była to konsekwencja niesatysfakcjonującej sytuacji finansowej firmy, która w ubiegłym roku odnotowała prawie 16 milionów złotych straty.

Ponadto, 12 kwietnia należące do ŚKSM zakłady: Jaźwica, Laskowa i Winna wstrzymały pracę. Komornik sądowy odciął dostawy energii do zakładów na polecenie syndyka masy upadłościowej spółki KKSM. Nowa spółka dzierżawiła od dawnej firmy między innymi maszyny. W założeniu sprzęt miał być odkupiony, ale tak się nie stało.

Po dwóch tygodniach przestoju udało się wypracować porozumienie, a wydobycie i produkcja we wszystkich kopalniach odbywa się normalnie.

Reklama