Człowiek jest dla nich najważniejszy. "Nadzieja Rodzinie" pomaga od 15 lat

Data publikacji: 24.11.2017 19:50
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Stowarzyszenie

Stowarzyszenie "Nadzieja Rodzinie" obchodzi 15-lecie istnienia. Gala w KCK.
Kielce. 24.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jubileusz 15-lecia obchodzi Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie”. To organizacja, która pomaga i wspiera osoby borykające się z różnymi problemami, m.in. z narkotykami oraz organizuje czas wolny dla młodzieży.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Bazylice Katedralnej w Kielcach, której przewodniczył ordynariusz diecezji, bp Jan Piotrowski. Jak mówił hierarcha, rodzina jest podstawową komórką społeczną, dlatego trzeba o nią dbać pod każdym względem. Natomiast organizacje, które pomagają rodzinom są jak najbardziej godne pochwały i należy je wspierać.

- Przestrzeń tych potrzeb jest ogromna. Są rodziny, które borykają się z różnymi sytuacjami. Ta pomoc dotyczy też rodzin dysfunkcyjnych, ubogich. Trzeba się ponad to wszystko wznosić, żeby jednak pomóc, bo chodzi tu o człowieka. On jest tu najważniejszy - dodał biskup Jan Piotrowski.

Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie” to organizacja, która prowadzi 21 klubów dla młodzieży, zakład aktywności zawodowej dla osób niepełnosprawnych oraz poradnie m.in. ds. uzależnień i zdrowia psychicznego, jak również punkt konsultacyjno - diagnostyczny.

Jak mówi ksiądz Andrzej Drapała, prezes stowarzyszenia - przez 15 lat istnienia organizacja pomogła ponad 8 tysiącom osób. Wspomina, że „Nadzieję Rodzinie” założył na kanwie osobistych przeżyć. - Ponad 15 lat temu znaleziono zwęglone zwłoki młodego chłopaka. Był narkomanem, a zamordował go inny narkoman. To było dla mnie bardzo duże przeżycie. Nasunęło mi się wówczas pytanie, czy wolno wobec takich faktów chować głowę w piasek i udawać, że problemu narkomanii w naszym mieście, w naszym województwie nie ma. Wówczas rozpoczęła się nasza praca z młodzieżą uzależnioną od narkotyków - wspomina ksiądz Andrzej Drapała.

Po mszy świętej w Bazylice Katedralnej dalsze uroczystości odbyły się w Kieleckim Centrum Kultury. Tam obejrzeć można było m.in. musical „Życie jest nie tylko po to, żeby brać”, w wykonaniu kieleckiej młodzieży skupionej w klubach „Wolna strefa” i „Młoda strefa”. Pamiątkowymi statuetkami uhonorowano również osoby, które aktywnie działają na rzecz Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”.

24.11.2017 Kielce. Stowarzyszenie "Nadzieja Rodzinie" obchodzi 15 lecie istnienia. Gala w KCK.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama