Był poseł Ruchu Palikota i SLD na wolności

Data publikacji: 27.11.2017 16:06
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jan C.

Jan C.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Były poseł Ruchu Palikota i SLD Jan C. został wypuszczony na wolność. Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenia podatkowe. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która prowadzi to postępowanie, 22 listopada prokurator uchylił środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania i zastąpił go wolnościowymi środkami zapobiegawczymi.

- Są to m. in. poręczenie majątkowe w kwocie miliona złotych, zakaz opuszczania kraju i dozór policji - wyjaśnia Łukasz Łapczyński.

Jan C. został zatrzymany na początku czerwca przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Razem z nim zostało ujętych dwóch mężczyzn Artur J. i Krzysztof M. Zarzuty postawione podejrzanym dotyczą wyłudzeń podatkowych na łączną kwotę około 60 milionów złotych oraz prania pieniędzy o wartości około 14 milionów złotych. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzień później został zatrzymany znany kielecki prawnik Maksymilian G., który usłyszał zarzut sprawstwa kierowniczego w tej sprawie oraz prania pieniędzy o wartości około 14 mln zł. Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko wieloosobowej grupie zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur i ich sprzedażą, w celu zaniżania zobowiązań podatkowych VAT i CIT, a także przywłaszczania pieniędzy i wyłudzania środków unijnych.

Reklama