Pociągiem z Ostrowca do Warszawy bez przesiadki

Data publikacji: 28.11.2017 07:19
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.05.2016 Skarżysko Kamienna. Prezentacja nowego pociągu Acatus Plus.

10.05.2016 Skarżysko Kamienna. Prezentacja nowego pociągu Acatus Plus.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nowe połączenia kolejowe w Świętokrzyskiem. Pociągi po latach przerwy wrócą do Sandomierza. Od 10 grudnia mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza i Starachowic bez przesiadki dojadą do Warszawy, dzięki zmianom w rozkładzie PKP Intercity, który dla województwa świętokrzyskiego zakłada zwiększenie liczby połączeń.

Jak przypomina rzecznik prasowy PKP Intercity Agnieszka Serbeńska - ostatni bezpośredni pociąg z Ostrowca do Warszawy - „Banach”, jeździł w latach 2015 - 2016. Kursował tylko w weekendy. Przez Sandomierz, Ostrowiec i Starachowice codziennie będzie kursował pociąg „Połoniny” relacji Przemyśl - Warszawa. Skład TLK „Połoniny” o 11:47 zatrzyma się w Ostrowcu, a w Warszawie będzie na godzinę 14:50. Powrót z Warszawy do Ostrowca zaplanowany jest o godzinie 13:44.

- Do Ostrowca pasażerowie dojadą na 17:07 - informuje Agnieszka Serbeńska.

Wzrośnie także liczba składów kursujących z Kielc oraz Skarżyska-Kamiennej. PKP Intercity uruchomi nowy pociąg TLK "Sienkiewicz" relacji Kraków - Kielce - Olsztyn. Od grudnia do dyspozycji pasażerów będzie również dodatkowy pociąg z Kielc do Wrocławia - TLK „Morcinek”, dzięki czemu stolica województwa będzie miała w sumie trzy połączenia z Katowicami i Wrocławiem.

Reklama