Radny chce zostać burmistrzem Ożarowa

Data publikacji: 28.11.2017 12:50
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sesja Rady Miejskiej w Ożarowie, pierwszy od lewej radny Zenon Kwieciński

Sesja Rady Miejskiej w Ożarowie, pierwszy od lewej radny Zenon Kwieciński
Ożarów. 27.11.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Burmistrz Ożarowa Marcin Majcher w przyszłorocznych wyborach samorządowych będzie miał kontrkandydata. O fotel burmistrza ma zamiar ubiegać się Zenon Kwieciński, od 2010 roku radny miasta i gminy Ożarów, któremu nie podoba się polityka obecnego włodarza gminy.

Radny uważa, że obecnie Urząd Miejski nie jest nastawiony na obywatela, który na załatwienie prostej sprawy musi czekać kilka dni. Jako burmistrz będzie chciał to zmienić. Zaznacza także, że nie będzie prowadził negatywnej kampanii wyborczej, chce się skupić na pozytywach i swoich pomysłach, których na razie nie chce  ujawniać. Dodaje, że nie chce być burmistrzem siedzącym za biurkiem i zamierza osobiście  doglądać prowadzonych inwestycji.

Radny krytycznie odnosi się do działalności burmistrza Marcina Majchera i wiceburmistrza Pawła Rędziaka. Jak stwierdził obaj wykorzystują rok wyborczy, by pokazać jak wiele robią na rzecz gminy. W 2018 roku zaplanowano m. in. oddanie świetlic wiejskich w Czachowie, czy Maruszowie, a także dziennego domu pobytu dla seniorów. Te zadania można było wykonać wcześniej. Tymczasem władze kumulują zakończenie inwestycji w roku wyborczym, by móc pokazywać się na oficjalnych  ceremoniach .

Radny Zenon Kwieciński ma 67 lat. Będzie startował z własnego komitetu. Obecny burmistrz Marcin Majcher rządzi gminą nieprzerwanie od 27 lat.

Tagi do tego wpisu
Reklama