Sąd w Krakowie rozpatruje apelację "Człowieka z lasu"

Data publikacji: 28.11.2017 15:58
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2017 Sąd.Toga.

20.05.2017 Sąd.Toga.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Sądzie Apelacyjnym w Krakowie rozpoczął się proces odwoławczy Leszka K., nazywanego "Człowiekiem z lasu", szefa jednej z największych grup przestępczych w województwie świętokrzyskim. W lipcu 2016 roku Sąd Okręgowy w Kielcach skazał go na 25 lat pozbawienia wolności. Obrońcy nie zgodzili się z wyrokiem i złożyli apelację.

Wśród zarzutów pojawiło się między innymi zabójstwo, rozbój z użyciem broni, napady na TIR-y, włamania oraz zniszczenie mienia poprzez podpalenie.

Na ławie oskarżonych zasiadło w sumie 21 osób. Przestępcy zostali skazani na kary od kilku, do kilkunastu lat pozbawienia wolności, w zależności od winy. Ponadto, dziewiętnastu z nich zostało ukaranych grzywną. Postępowanie przed kieleckim sądem trwało 6 lat.

Jak informuje Tomasz Szymański, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Krakowie, podczas dzisiejszej rozprawy sąd wyłączył sprawy trzech oskarżonych do odrębnego rozpoznania, ze względów chorobowych. Następnie rozpoczął przedstawianie wniesionych apelacji. Ze względu na obszerność zgromadzonego w sprawie materiału, kolejną rozprawę wyznaczono na jutro.

Reklama