Kto zostanie prezesem ŚKSM?

Data publikacji: 29.11.2017 18:51
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.04.2017 Kielce. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych. ŚKSM. Siedziba przy ulicy Śląskiej.

20.04.2017 Kielce. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych. ŚKSM. Siedziba przy ulicy Śląskiej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych będą miały nowego prezesa. We wtorek w spółce odbyło się przesłuchanie kandydatów, którzy ubiegają się o to stanowisko. Z naszych informacji wynika, że o fotel prezesa ubiega się Ireneusz Sobol, obecnie pełniący obowiązki prezesa spółki oraz Karol Dytkowski, były prezes Siarkopolu odwołany z tego stanowiska w czerwcu tego roku.

Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu, właściciela spółki informuje, że wybór nowego szefa zostanie zatwierdzony przez radę nadzorczą w połowie grudnia.

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych zostały powołane na początku 2016 roku, przez Agencję Rozwoju Przemysłu, która za ponad 60 mln zł kupiła od syndyka majątek zlikwidowanych Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Firma zatrudnia ok. 280 pracowników.

Jak informowaliśmy, 16 maja ze stanowiska prezesa ŚKSM został odwołany Henryk Ciosmak. Była to konsekwencja niesatysfakcjonującej sytuacji finansowej spółki, która w ubiegłym roku odnotowała prawie 16 milionów złotych straty. 

Ponadto, 12 kwietnia należące do ŚKSM zakłady: Jaźwica, Laskowa i Winna wstrzymały pracę. Komornik sądowy odciął dostawy energii do kopalni na polecenie syndyka masy upadłościowej spółki KKSM. Nowa spółka dzierżawiła między innymi maszyny górnicze od syndyka KKSM. W założeniu sprzęt miał być odkupiony, ale tak się nie stało.

Po dwóch tygodniach przestoju udało się wypracować porozumienie między ŚKSM i syndykiem, a wydobycie i produkcja we wszystkich kopalniach odbywa się normalnie.

Reklama