Mariusz Błaszczak z wizytą w regionie

Data publikacji: 29.11.2017 21:58
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.01.2017 Kielce. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podczas rozmowy Radiu Kielce.

18.01.2017 Kielce. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podczas rozmowy Radiu Kielce.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak odwiedzi dziś województwo świętokrzyskie. Szef MSWiA weźmie m. in. udział w debacie dotyczącej programu modernizacji służb mundurowych w regionie.

Wizyta rozpocznie się o 10.00 w Jędrzejowie, podsumowaniem realizacji programu "Razem Bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka, w ramach którego zmodernizowano 26 przejść dla pieszych.  Następnie odbędzie się konferencja prasowa. Po niej minister Mariusz Błaszczak spotka się z jędrzejowskimi uczniami i wręczy medal Młodego Bohatera 10-latkowi, który uratował mężczyznę przygniecionego przez ciężarówkę.

Z kolei o godz. 12.15 szef MSWiA otworzy Salę Edukacyjną „Ognik” w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Sandomierskiej 81 w Kielcach.

O godz. 13.00 w Urzędzie Wojewódzkim zaplanowano spotkanie szefa MSWiA z komendantami wojewódzkimi Policji i Państwowej Straży Pożarnej dotyczące sprawozdań z realizacji Programu Modernizacji Służb Mundurowych oraz jego wpływu na poprawę bezpieczeństwa w woj. świętokrzyskim.

Reklama