Dla kogo „Laur Wolontariatu”?

Data publikacji: 05.12.2017 07:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.12.2015. Gala

05.12.2015. Gala "Laur Wolontariatu"
Fot. Radio Kielce

Najaktywniejsi wolontariusze z naszego regionu zostaną nagrodzeni podczas 12 „Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu”, która odbędzie się w Kielcach. Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Jak informuje Damian Zegadło z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu, gala to forma podziękowania tym, którzy bezinteresownie i często z poświeceniem działają na rzecz innych.

- Dziś nagrodzimy osoby, które pomagają w bardzo różny sposób – i w pomocy społecznej, we wspólnotach parafialnych, ale także działają na rzecz kultury, konkretnego środowiska, czy ratują zabytki. Szukamy różnych osób, by pokazać jak ten wolontariat jest zróżnicowany i jak wiele dobra dzieje się w naszym regionie – mówi Damian Zegadło.

Kandydatów do nagrody mogły zgłaszać instytucje, organizacje, ale i osoby prywatne, korzystające z pomocy wolontariuszy.

- Patrząc z perspektywy wielu lat, zawsze będzie tak, że wolontariuszy będzie potrzeba więcej niż jest. Pojawiają się ciągle nowe środowiska, nowe inicjatywy i działania, dlatego wolontariat jest dla każdego. To także bardzo pożyteczny sposób na zagospodarowanie wolnego czasu – dodaje Damian Zegadło.

Podczas „Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu”, która odbędzie się w Best Western Grand Hotel wręczone zostaną trzy statuetki „Laur Wolontariatu”. Przyznany zostanie również tytuł „Miejsce przyjazne wolontariuszom”. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama