Szpital w rękach powiatu? Ministerstwo zgodziło się na cesję

Data publikacji: 08.12.2017 15:24
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
03.06.2016. Szpital w Opatowie

03.06.2016. Szpital w Opatowie
Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę na cesję kontraktu od spółki Centrum Dializa, która prowadzi szpital w Opatowie na rzecz spółki Top Medicus, która ma pokierować lecznicą w przyszłym roku. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w świętokrzyskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak informowaliśmy, spółka Centrum Dializa, która dotychczas dzierżawiła lecznicę zrezygnowała z dalszego prowadzenia szpitala. W związku z tym starostwo zdecydowało by lecznicę przejęła zależna od powiatu spółka Top Medicus. Przejęcie kontraktu nie jest jednak proste.

- Wymaga zgody Ministerstwa Zdrowia. Jest ona niezbędna także po to, by po zmianie podmiotu prowadzącego lecznica pozostała w sieci szpitali - informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

W tej chwili spółka Top Medicus, która stara się o przejęcie szpitala w Opatowie musi złożyć szereg dokumentów. Na tej podstawie będziemy mogli wydać decyzję o cesji kontraktu. Dotyczy ona wszystkich oddziałów, a więc również problematycznego oddziału ginekologicznego, o którym mówiło się, że może przestać istnieć z powodu zbyt małej liczby porodów.

Nie ma jednak konkretnego terminu, do którego spółka Top Medicus musi te dokumenty złożyć. Szpital cały czas funkcjonuje i przyjmuje pacjentów. Jak dodaje, gdy tylko do świętokrzyskiego NFZ wpłyną dokumenty od spółki Top Medicus, fundusz będzie prowadził rozmowy dotyczące wysokości kontraktu na świadczenia medyczne na przyszły rok.

Reklama