Nie tylko zakupy. Jarmark pełen atrakcji

Data publikacji: 11.12.2017 13:19
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarmark Bożonarodzeniowy na kieleckim Rynku (17 grudnia 2016)

Jarmark Bożonarodzeniowy na kieleckim Rynku (17 grudnia 2016)
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w sobotę na kieleckim Rynku. W tym roku program jest bardzo bogaty. Pojawi się około 20 wystawców, którzy będą oferować m.in. ozdoby świąteczne i tradycyjne potrawy.

- Zaplanowano również wspólne kolędowanie z Domem Kultury „Zameczek” i Młodzieżowym Domem Kultury oraz uczniami kieleckich szkół - poinformował Karol Gadowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji w kieleckim ratuszu.

Pojawi się m.in. strefa Świętego Mikołaja z animacjami i konkursami dla dzieci, fotobudka z możliwością zrobienia własnej kartki pocztowej, będzie bezpłatna karuzela wenecka oraz - po raz - pierwszy trzydziestometrowa zjeżdżalnia do jazdy na pontonach.

Karol Gadowski dodał, że będzie również możliwość zapakowania prezentu. Doradzą i pomogą to zrobić pracownicy Muzeum Zabawek i Zabawy oraz specjaliści z Instytutu Dizajnu.

Natomiast 19 grudnia wspólnie z Radiem Kielce rozdanych zostanie 100 choinek. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego przygotują zupę grzybową i tartę.

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach potrwa od 16 do 22 grudnia. Ustawianie i montaż drewnianych kramów rozpocznie się w czwartek.

Reklama