Będą nowe lokalizacje parkingów wielopoziomowych. Protestowali mieszkańcy

Data publikacji: 11.12.2017 14:50
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.12.2015. Wizualizacja parkingów

15.12.2015. Wizualizacja parkingów "Park&Ride" - Jagiellońska/Grunwaldzka
Fot.

Kieleccy urzędnicy po konsultacjach społecznych przygotowali nowe lokalizacje parkingów wielopoziomowych, których budowa jest planowana na kilku osiedlach. Z części wcześniejszych pomysłów zrezygnowano, ponieważ nie godzili się na to mieszkańcy.

Chodzi o róg ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej oraz przy ulicy Sandomierskiej. Pod znakiem zapytania jest również lokalizacja na rogu Marszałkowskiej i Jesionowej.

Na wniosek mieszkańców i spółdzielni mieszkaniowej "Armatury" pojawiła się natomiast lokalizacja na rogu ulic Podklasztornej i Krakowskiej. Na razie nie ma jednak źródeł finansowania planowanych inwestycji.

Aby jednak w przyszłości umożliwić ich budowę urzędnicy nanoszą te lokalizacje na plany zagospodarowania przestrzennego - poinformował Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta.

Tak zrobiono przy ulicy Radomskiej podczas sporządzania planu dla centrum handlowego. Podobnie będzie na osiedlu Pod Dalnią oraz na Barwinku w okolicach ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki.

Artur Hajdorowicz dodał, że przy okazji planowania parkingów wyznaczane są również tereny zielone.

Wkrótce kieleccy urzędnicy wspólnie z Politechniką Wrocławską planują przeprowadzić dokładniejsze badania opinii publicznej, dotyczące nie tylko parkingów wielopoziomowych, ale potrzeb mieszkańców związanych z miejscami do parkowania.

Tagi do tego wpisu
Reklama