Urzędnicy przeprowadzają się na Leśną. Najpierw archiwum

Data publikacji: 13.12.2017 15:54
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.12.2014 Budynek UJK przy Leśnej

05.12.2014 Budynek UJK przy Leśnej
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Jeszcze w tym roku kieleccy urzędnicy ogłoszą przetarg na przebudowę gmachu przy ulicy Leśnej, w którym ma się mieścić część wydziałów Urzędu Miasta Kielce. W porównaniu do poprzednich koncepcji zakres planowanych prac został okrojony. Pierwszy etap dotyczy wyłącznie przygotowania pomieszczeń na archiwum.

Bernard Oziębły, dyrektor wydziału inwestycji w ratuszu wyjaśnia, że inwestycje podzielono na dwie części, ponieważ w poprzednich przetargach nie udało się wyłonić wykonawcy. Najpilniejszą potrzebą jest przygotowanie archiwum dla wydziału komunikacji. Oprócz tego ocieplenie fundamentów i przygotowanie instalacji odwadniających. Ta część prac powinna zakończyć się w połowie roku.

Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie wykonana główna część prac. Chodzi o przygotowanie biura obsługi interesanta. W byłym budynku UJK mają powstać hale operacyjne z poczekalnią.

Urzędnicy przygotowali także odwołanie od decyzji wojewódzkiego konserwatora zabytków, który nie zgadza się na wyburzenie drugiej części gmachu uznając że jest to zabytek. Ratusz chciał wybudować tam nowoczesny biurowiec. Odwołanie za pośrednictwem konserwatora zabytków trafi do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama