Najlepsi uczniowie ze stypendiami premiera

Data publikacji: 15.12.2017 15:32
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Województwa Świętokrzyskiego

Wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Województwa Świętokrzyskiego
Kielce. 15.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad 130 najzdolniejszych uczniów świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia przyznawane przez prezesa Rady Ministrów. Świadczenia wyniosą po 2580 złotych i zostaną wypłacone w dwóch ratach.

Wśród wyróżnionych znalazła się Anna Skrzyniarz. Jak powiedziała, stypendium dostała za bardzo dobre wyniki w nauce oraz dodatkowe osiągnięcia. W swojej szkole wyróżnia się znajomością historii. Ponadto dobrze radzi sobie z przedmiotami zawodowymi, takimi jak rachunkowość, czy organizacja. W przyszłości chciałaby pracować w banku albo dziale księgowości w dużej firmie.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski uważa, że stypendia prezesa Rady Ministrów, to dostrzeżenie ciężkiej pracy uczniów. Jej zdaniem, należy doceniać takie osoby, bo swoim przykładem mogą zachęcić innych do nauki. – To najlepsi z najlepszych – dodaje wojewoda.

Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty informuje, że wyróżniono po jednym uczniu z każdej szkoły, po zakończeniu której trzeba zdać maturę. Pod uwagę brano średnią ocen, która nie mogła być niższa niż 4,75.

Stypendysta musiał cechować się również nienagannym zachowaniem. Wśród najlepszych znalazło się prawie 40 uczniów z Kielc.

Reklama